Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 13. května 2024

RC Modely 5/2023 článek 7

Pro mladé i staré, Heinkel He-64c

Robert Pajas

Ukázka z textu:

Předloha Heinkel He-64 je velmi vhodná pro zmenšení do velikosti volného modelu - má dlouhý předek i záď trupu, dostatečnou plochu křídel i velké vzepětí. Pouze ocasní plochy je vhodné zvětšit. K pohonu jsem zvolil malý elektromotorek. Lze jej napájet kondenzátorem nebo jedním LiPo článkem.
Stavba
Model není stavebně náročný na čas, zabere tři večery. Křídlo tvoří prohnutá balzová deska v barvě materiálu. Všechna kormidla včetně křidélek jen naznačíme tuší - případně nařízneme a nastavíme podle potřeby lehkým nalomením. Části plánu připevníme na rovné balzové prkénko tlusté 10 až 20 mm a přelepíme několika pruhy široké čiré lepicí pásky. Celý model lepíme vteřinovým lepidlem. Sestavíme jej z desek lehké balzy tloušťky 1 mm (ocasní plochy), 1,5mm (křídlo) a 2,5 mm (trup). Podvozkové nohy jsou z pevné balzy 2,5 mm. Celou stavbu sledujeme též foto modelu pro snažší orientaci ve stavbě.
Křídlo a ocasní plochy
Křídlo vyřízneme z lehké balzové desky tloušťky 1,5 mm, přelakujeme a vyleštíme jemným smirkem. Léta jdou po rozpětí. Křídlo vytvarujeme přes hranu stolu, aby drželo prohnuté do profilu, nic nemáčíme vodou. Křídlo rozřízneme napůl, nalepíme na žebra, přibrousíme u kořene do vzepětí asi 2 cm na obou koncích křídla a slepíme. Ocasní plochy vyřízneme z lehké balzy tloušťky 1 mm, kterou prolakujeme a sbrousíme na menší tloušťku.

Obtisk na model Heinkel He-64c ve formátu PDF

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

TOPlist