Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 13. listopadu 2023

RC Modely 2/2023 článek 7

Pro mladé i staré, L-13 Vivat

Robert Pajas

Ukázka z textu:

Moderní dvouvrstvé kondenzátory nabízejí při dobrém poměru váhy a výkonu alternativu k pohonu akumulátorem gumovým svazkem nebo kysličníkem. Zvláště při létání pro radost na louce, kde nám stačí půl minuty, minuta motorového chodu, jsou zajímavé jednoduchým a rychlým použitím. Jednoduše propojíme kondenzátor se zdrojem, počkáme 20 vteřin a letíme.
<Stavba
Model není stavebně náročný, přesto jej kvůli lakování a barevným doplňkům budeme stavět několik večerů. Model lepíme řídkým vteřinovým lepidlem, ale kde potřebujeme čas, tak raději Kanagomem. Budeme potřebovat pěkné homogenní prkénko lehké balzy 1,5 mm na křídlo a ocasní plochy a pevné prkénko balzy 2,5 mm na trup. Plánek okopírujeme a použijeme na šablony.
Křídlo a ocasní plochy
Vybereme nejlepší materiál na plochy. Léta jdou po rozpětí. Křídlo a ocasní plochy vyřízneme přesně dle plánu. Obě poloviny křídla přibrousíme do ztracena směrem k odtokové hraně až na tloušťku 0,2 mm a zaoblíme náběžnou hranu. Přelakujeme je a vyleštíme jemným smirkem, opakujeme třikrát. Ocasní plochy sbrousíme až na tloušťku balzy asi 0,8 mm a dvakrát lakujeme a leštíme, vyzrát lak necháme v šabloně nebo tlusté knize do druhého dne. Křídlo vytvarujeme v prstech, aby drželo prohnuté do profilu, nic nemáčíme vodou.

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

TOPlist