Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 10. června 2022

RC Modely 3/2022 článek 3

Výstava modelů v Kaplicích

František Nodes

Ukázka z textu:

Rozhovor s Františkem Nodesem
U příležitosti právě probíhající výstavy leteckých modelů v prostorách kina jsem krátce vyzpovídal předsedu letecko-modelářského klubu Křemže, Frantu Nodese.
Můžeš nám popsat aktivity vašeho klubu? Kdo jste, kde a jak se scházíte?
Náš klub, jak již název napovídá, je klub zastřešující skupinu leteckých mo-delářů, kteří se pravidelně schází v létě na letišti nebo v zimě v hale. Byť máme v názvu obec Kremži, kde máme klubovou dílnu, tak naše domovské letiště je u obce Kájov. O letiště se nám vzorně stará místní člen klubu Josef Podr. V létě se vcelku pravidelně víkend co víkend scházíme na letišti, někdy v počtu hojném, jindy v komornějším. Dost je to pochopitelně odvislé od počasí. Zimní měsíce nás zase kvůli teplotám zaženou do sportovních hal. Chodíme do haly létat pravidelně, vždy o víkendu. Využíváme tělocvičnu ZS školy Školní zde v Kaplici.
K halovému létání se ještě v průběhu rozhovoru jistě dostaneme, vždyť tu budete pořádat na konci ledna již třetí ročník závodů AirRace Kaplice. Tady ve vitríně vidím malá dřevěná házedla a hned vedle nich pohár za 3. místo z žákovské ligy, znamená to, že vedete i nějaký modelářský kroužek?
Ano, to je pohár za 3. místo ze Sezimáckého poháru, který si „vyházeli“ naši junioři v soutěži házedel. Kroužek vedeme v Křemži, spolu s kolegou Lubošem Buštou. Musím říct, že nám dělá velkou radost, že je o náš, troufnu si říct nevšední a zajímavý koníček stále zájem, a snažíme se kluky vést k mo-delařině a všeobecné manuální zručnosti.

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

www.rcguru.cz/

TOPlist