Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 11. listopadu 2022

RC Modely 10/2022 článek 8

Pro mladé i staré, Potez 36

Robert Pajas

Ukázka z textu:

Velké množství krásných předloh pro RC modely, kde nevyžadujeme dokonalou maketovou dokumentaci, najdeme v polské publikaci o závodech turistických letadel 1929-34 - Miedzynarodowe turnieje lotnicze od Mariana Krzyžana. U každého typu je jednoduchý trojpohled, podle kterého lze pohodlně postavit polomaketku tak malou, jak jen mrňavou výbavičku dáme do kupy...
RC výbava
Osobně jsem model stavěl jako vzpomínku na výrobky Štefana Gašparína a firmy Microinvent. Model lze vybavit též miniaturní výbavou Plantraco microflight nebo tím nejmenším, co najdme na Hobbykingu. Ovládané funkce jsou dvě: tah motoru a směrovka. Servo Gašparín je na servodesce, DC motorek z čínských hraček o průměru 5 mm je řízen regulátorem. Regulátor 1A, přijímač - 4 kanály a Li-Pol článek 60 mAh v superlehkém provedení od Microinventu jsou volně loženy v prostoru pod kabinou. Těžiště uvedeno v plánu.
Alternativní pohon
Model zle postavit jako volně létající na elektromotor s kondenzátorem. Použijeme osvědčený „pohonný set“ koupený v podobě pěnového modelu - po zadání vyhledávání „supercapacitor model“ na stránkách ebay.com vyskočí levné ploché modely z EVA pěny.

Barevný potisk na Potez 36 ve formátu PDF

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

TOPlist