Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 11. listopadu 2022

RC Modely 6/2021 článek 7

Pro mladé i staré, Mini- Chico

Robert Pajas

Ukázka z textu:

Není s podivem, že stavitel indoorových pomaloletů zatouží mít něco rychlejšího. V malém provedení se to však podaří vždy jen zčásti, neboť lehké modely nemají potřebnou setrvačnost. Nicméně jsem záměr neopustil. Padla mi do oka graupnerovská klasika 80. let, kterou jsem postavil v designu let padesátých - barevné papíry a lakovaná balza. Nabízím tak plán jednoduchého tříkanálového RC akrobata, který není náročný finančně ani stavebně.
Stavba
Části plánu připevníme na rovné balzové prkénko tlusté 10 až 20 mm a přelepíme několika pruhy široké čiré lepicí pásky. Model jsem tentokrát lepil Kanagomem kvůli snadnějšímu přebrušování spojů. Husté vteřinové lepidlo jsem použil jen tam, kde se nebrousí. Celý model je stavěn z lehké balzy 2 a 6 mm.
Křídlo a ocasní plochy
Křídlo stavíme vcelku, má symetrický profil, nemá vzepětí ani negativy. Náběžnou i odtokovou hranu upravíme hoblíkem či smirkem již na prkénku balzy 6 mm, abychom je nemuseli tolik opracovávat na sestaveném křídle. Přišpendlíme hrany na plán a vkládáme mezi ně žebra - hranoly 4 x 6 mm - dodatečně je pak sbrousíme do profilu s celým křídlem. Konce křídla jsou hranoly 10 x 6 mm. Dvě žebra jsou blíže u sebe kvůli instalaci serva, směrem k přijímači musíme v žebrech připravit průchod pro kabely serv.

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

TOPlist