Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 9. června 2021

RC Modely 4/2021 článek 8

Pro mladé i staré, Letov Š-3 na motor Gašparin G3

Robert Pajas

Ukázka z textu:

Minulé jaro jsem zveřejnil stínový Antonov An-2 do obýváku. Pro letošní nouzový stav jsem chtěl totéž zopakovat na nejmenší CO2 motor, který se dá koupit. Idea byla lákavá, v praxi stačily dva lety, abych pochopil, že z „Livingroom stick“ bude tak maximálně „Classroom stick“. A povedlo se, smutnou třídu prázdné školy na chvíli oživil stínový model Šmolíka klidným vrčivým kroužením.
Stavba
Stavíme z pevné balzy tloušťky 1 mm, přebroušené, lakované, vyleštěné. Z prkénka dlouhého asi 20 cm si nařežeme lišty čtvercového průřezu a z menšího obdélníku nařežeme žebra podle křivítka a rovněž díly z plné balzy. Části plánu připevníme na balzovou desku tl. 10 – 20 mm a pokryjeme je mikrotenem, pomáháme si špendlíky a lepicí páskou. Kostru lepíme nepatrnými kapkami vteřiňáku přímo na plánu.
Kostra
Křídlo stavíme vcelku. Připevníme náběžné hrany na plán, zajistíme je špendlíky z obou stran, pak zkracujeme na míru a vkládáme žebra. Potřebné oblouky si předem nalamelujeme na navoskované kartonové šabloně Herkulesem (většinou rozříznu lištu na tři pásky). Vzepětí je 1 cm pro každou polovinu křídla - jednu polovinu máme na podložce a druhou podložíme 2 cm - nařízneme obě hrany u středového žebra, nalomíme je do vzepětí a znovu slepíme. Sestavíme výškovku vcelku.

Potah na Letov Š-3 ve formátu PDF

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

www.rcguru.cz/

TOPlist