Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 11. srpna 2022

RC Modely 6/2020 článek 8

Pro mladé i staré, Polikarpov U-2

Robert Pajas

Ukázka z textu:

Navazuji tímto článkem volně na předchozí číslo časopisu RCM, kde jsem uvedl model An-2 „koronavirové“ kategorie polovičních No-Calů (někdy též „Profile scale“). Pro druhé kolo jsem využil nápadu šéfredaktora tohoto časopisu a postavil jsem Polikarpova.
No-Caly na Facebooku
Na Facebooku se létá s polovičními No-Caly hnedle ve dvou skupinách. O jedné z nich (50%PPS - 50% Profile scale) jsme mluvili minule. Veliký propagátor šestnáctipalcových No-Calů Paul Bradley, jehož stránky jsou základem pro stavbu těchto modelů, létá na skupině Flying Aces Club s též s jejich poloviční verzí o rozpětí 203 mm. Inspirujte se a stáhněte si jakýkoliv z jeho modelů. (www.parmodels.com/Plans/nocals.htm)
Stavba
Stavba se neliší od stavby předchozího modelu z květnového čísla. Stavíme z pevné balzy tloušťky 1 mm, přebroušené, lakované, vyleštěné. Z prkénka dlouhého asi 20 cm si nařežeme lišty čtvercového průřezu a z menšího obdélníku nařežeme žebra podle křivítka a rovněž díly z plné balzy. Části plánu připevníme na balzovou desku tl. 10 – 20 mm a pokryjeme je mikrotenem, pomáháme si špendlíky a lepicí páskou. Kostru lepíme nepatrnými kapkami vteřiňáku přímo na plánu.

Potah na Polikarpov U-2 ve formátu PDF

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

www.rcguru.cz/

TOPlist