Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 10. června 2022

RC Modely 5/2018 článek 8

Pro mladé i staré – EPP Jet

Robert Pajas

Ukázka z textu:

Když jsem začínal s touto rubrikou, nevěřil jsem, že vzkříšený titulek „Pro mladé i staré“ bude vhodný - byl jsem zapřísáhlý maketář. No a vida! Nyní jsem rád, že mohu uveřejnit i modely, které občas otec musí postavit se synkem - tedy „pro mladé“: stíhačka podobná raketě, hodně bojovný vzhled a, samosebou, ukrutná rychlost. Vše co největší a postavené ještě ten večer, nejlépe to raději celé koupit. Představa otce bývá odlišná: levné, neškodné, stavěné s trpělivostí a tvořivým zájmem syna...
Stavba
Stavbu můžeme rozdělit do čtyř částí, dvě „pro mladé“ a dvě „pro staré“. První a třetí část - vyřezání dílů dle šablon a povrchovou úpravu - zvládne dítě, druhou a čtvrtou část - sestavení modelu a elektroinstalaci - zvládne trochu zkušený modelář nebo kutil. Model je postaven z desky extrudovaného polypropylenu o síle 6 mm. Řežeme čerstvě zlomenou žiletkou Leon nebo Tiger, lepíme Purexem - pomáháme si lepicí páskou, která zastaví vypěnění lepidla tam, kde jej nepotřebujeme.
Příprava dílů
Vytiskneme si díly na formát A4 ze souborů umístěných v archivu časopisu RCM u tohoto článku a stránky slepíme dle vodících linek. Jednotlivé díly stříkneme zespodu 3M sprejem, nebo je jinak připevníme k EPP desce. Ostrou novou silnější žiletkou nebo skalpelem díly nařežeme. Opravdu ostrý nástroj EPP netrhá, ale hladce řeže.

Díly na EPP Jet - část 1. ve formátu PDF

Díly na EPP Jet - část 2. ve formátu PDF

Díly na EPP Jet - část 3. ve formátu PDF

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

www.rcguru.cz/

TOPlist