Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 10. června 2022

RC Modely 1/2018 článek 7

Pro mladé i staré – Polystyrenová Beta Major Be-56

Robert Pajas

Ukázka z textu:

Volným modelům se stává, že s volností ptáků uletí staviteli. Modelům kategorie Peanut se to stává zřídkakdy, neboť jsou drženy v halách - těsných i prostorných, vysokých i nízkých, holých i náčiníplných - jako kanárek v kleci. Moje beta Major se však uhnízdila ve velmi vysoké děčínské sportovní hale na několik let. Čekala tam na údržbáře osvětlení, který ji snesl a v neporušeném stavu vrátil zpět.
Stavba
Model je stavěn z polystyrénu dvojího druhu. Za prvé je to tenounký oboustranně lisovaný Depron o síle 1 mm, který si lze objednat na stránkách Sams (http://www.samsmodels.com) - materiál na křídla, ocasní plochy a stěny trupu. Za druhé jemná stavební pěna, barvy zpravidla růžové či světle modré, ze které vybrousíme horní část trupu a kalhoty podvozku. Vše lepíme Herkulesem nebo Purexem, pomáháme si lepící páskou.
Křídlo a ocasní plochy
Skutečný letoun měl křídlo potažené překližkou. Polystyrenová deska jej dobře napodobí, tedy jen shora, zespodu je křídlo poněkud nepřirozeně prohnuté - ziskem jsou dobré letové vlastnosti, nízká váha, jednoduchost stavby, snadné dělení křidélek.

Obtisk na Beta Major Be-56 ve formátu PDF

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

www.rcguru.cz/

TOPlist