Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 11. srpna 2022

RC Modely 2/2015 článek 7

Pro mladé i staré, Gloster Gamecock

Pro RCM Robert Pajas

Ukázka z textu:

Přišla zima se svým modelům nepřátelským počasím. Kde bychom tak jen mohli létat? Inu, asi v obýváku. Nebo v kuchyni! Jen velikost i hmotnost modelu musí odpovídat... Pro předlohu „bytového“ stínového modelu jsem sáhl do zlaté éry anglických stíhaček – takzvaných „Silver Wings“.
Stavba
Stavíme z pevné balzy tloušťky 0,8 mm, přebroušené, lakované, vyleštěné. Z prkénka dlouhého asi 20 cm si nařežeme lišty o čtvercovém průřezu a z menšího obdélníku nařežeme žebra podle křivítka či šablony. Části plánu připevníme na rovnou balzovou desku tl. 10 – 20 mm a pokryjeme je mikrotenem, pomáháme si špendlíky a lepicí páskou. Kostru lepíme nepatrnými kapkami vteřiňáku přímo na plánu.
Křídla
Křídla stavíme vcelku. Připevníme náběžné hrany na plán, zajistíme je špendlíky z obou stran, přikládáme a lepíme žebra. Potom přiložíme odtokovku a přilepíme ji ke všem žebrům, koncové oblouky i všechny ostatní potřebné oblouky si předem nalamelujeme na navoskované kartonové šabloně vteřiňákem. Přiložíme, seřízneme společně s hranami a slepíme. Nařízneme obě hrany u středového žebra, nalomíme do vzepětí a znovu slepíme.

Potisk Gloster Gamecock - šedooranžová ve formátu PDF

Potisk Gloster Gamecock - šedočervená ve formátu PDF

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

www.rcguru.cz/

TOPlist