Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 13. listopadu 2023

RC Modely 5/2013 článek 8

Model Nieuport 17 a rozhraní AnyLink

Pavel Bozděch

Ukázka z textu:

Dostaly se mi do ruky dvě novinky od firmy Hobbico, ty vám chci v tomto článku představit. První je funkční maketa dvojplošníku z 1. světové války - Nieuport 17 (ve verzi Tx-R); druhou novinkou je rozhraní AnyLink, díky kterému budu tento model ovládat pomocí svojí vysílačky Futaba T8FG. Nemusím mít tedy doma mraky jednoúčelových vysílaček.
AnyLink
Nejdřív něco ve stručnosti o rozhraní AnyLink. Je to malý vysílačový modul pracující na FHSS 2,4 GHz frekvenci. Pomocí suchého zipu se připevní zezadu jakéhokoli vysílače a zapojí se do tréninkového portu vysílače. Důležité je, že spojovací kabel mezi vysílacím modulem AnyLink a vysílačkou je vyměnitelný a tudíž existují kabely k vysílačkám Futaba, Spektrum, Graupner, Hitec a JR. Je tedy obrovské množství vysílaček kompatibilních s AnyLinkem, od těch starých až po ty nejnovější.
Nieuport 17
Moc hezky udělaná „tříkanálová“ maketa dvojplošníku (výrobce Flyzone). Model je již celý sestavený a vašim úkolem je jenom dobarvit pilota a vložit baterie. Rozměry (rozpětí 389 mm, délka 318 mm), tvarem i detaily, např. maketa kulometu, působí velmi reálně a na poličce se hezky vyjímá. Z dálky působí velmi realisticky a už jsem se těšil na to, jak bude vypadat ve vzduchu. Model je vyroben z polystyrenu a tak si myslím, že by při své nízké hmotnosti 33 g měl něco vydržet a případná oprava pomocí vteřinového lepidla nebude asi také žádný problém. Pohonná baterie Li-Pol 3,7 V 140 mAh, v sadě je přiložena nabíječka.

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

TOPlist