Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 13. listopadu 2023

RC Modely 2/2013 článek 9

Otočka a??? Letíííí!!!

Michal

Ukázka z textu:

A cože vlastně modely mezinárodní kategorie F3K jsou? Jsou to bezmotorové modely letadel o rozpětí max. 1500 mm, řízené rádiem a startované takzvanou DLG technologií – výhoz, kdy model držíte za křídlo a s otočkou jej vyhodíte do vzduchu. Odtud DLG – Disk Launch Glider (pro neanglicky mluvící, jako jsem třeba já, prostě se hází jako disk).
Konstrukční modely
Prvním a nejlevnějším zástupcem F3K jsou modely klasické konstrukce. Klasika – žebra, balzička, nažehlovací fólie či vlies. Na tento druh modelů se dají sehnat na internetu i plánky ke stažení zdarma (např. model Manta) a zručný modelář si za dva či tři večery postaví model doma sám. V tomto stylu se dají koupit i nějaké stavebnice za celkem slušný peníz, 1500 – 2500 Kč. Hlavní nevýhodou těchto modelů je především pevnost a dále hmotnost. Málokdy se povede postavit či sestavit model o hmotnosti do 250 g. Letové výkony nejsou také až tak závratné, ale pro nenáročné uživatele, kterým stačí průměrné, místy až podprůměrné, výkony modelu, je to plně dostačující. Tento styl modelu se spíše hodí pro „národní“ kategorii RCH (skoro stejné modely, ale startované gumicukem – absolutně nechápu proč se této kategorii říká RC Házedla)
Závěrem ke konstrukčním modelům. Může se zdát, že jsou úplně na nic, ale ony nejsou tak špatné, jen to prostě ještě není ono.

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

TOPlist