Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 13. listopadu 2023

RC Modely 10/2013 článek 10

Kokpity modelů letadel, 1. část

Vítězslav Klimek - Aeroteam

Ukázka z textu:

Kvalitní a výkonné modelářské motory umožňují stavbu RC modelů letadel, které se vzhledem i velikostí přibližují svým skutečným vzorům. Nepochybně k tomu patří také vybavení kokpitů, protože rozměrný kokpit již umožňuje věrně znázornit detaily, které tak model dovedou k dokonalosti. Poradíme vám jak na to. Abychom dosáhli požadovaného výsledku, rozdělíme si práci na několik etap.
Příprava
Opatříme si kvalitní podklady pro vybraný typ letadla – literaturu, časopisy, případně vlastní fotografie z muzeí nebo leteckých akcí. Moderní je v dnešní době návštěva internetových stránek, ale zde bude problém s kvalitou obrázků. Mějte na paměti to, že v muzeích mohou být přístrojové panely osazeny jinými typy přístrojů, protože původní již nebyly k dispozici. Stejně tak přístrojové panely létajících legend z II. světové války jsou s ohledem na bezpečnost letu doplněny navigačními přístroji, GPS apod. Rozdělení kokpitu (viz úvodní foto): - přístrojový panel, případně zaměřovač u vojenských letadel - boční panely včetně ovládacích prvků - sedačka pilota včetně bezpečnostních pásů - řídicí páka, volanty a pedály - ostatní
Přístrojový panel
Pro zhotovení základní desky přístrojového panelu používáme plastovou desku, překližku, případně u panelů větších rozměrů duralový plech tloušťky 1 mm.

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

TOPlist