Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 13. listopadu 2023

RC Modely 3/2011 článek 11

Pro začátečníky - seriál (3.)

Libor Kolman, Letecký klub Teplice

Ukázka z textu:

Co už z minula umíte. Umíte model hodit, umíte model vytrimovat aby letěl rovně, udržíte ho v přímém letu bez toho, aby model stoupal nebo klesal, po ubrání plynu ho přivedete až nad zem a na zem. V ideálním případě by měl model letět ve stejné výšce dva tři metry nad zemí směrem od vás, potom, po ubrání plynu, by měl začít přiměřeně klesat až nad zem, těsně nad zemí přitažením model převedete do letu těsně nad zemí, po stažení plynu model přistane. Snažte se o tyto tři fáze, výšku letu udržujte ovládáním tahu motoru - plynem. V přímém letu by měl model letět rovně bez vašich zásahů. Neletí-li, trimujte po letu nebo už během letu.
Přistání
Poslední fáze – přistání – se skládá z přechodového oblouku (1), výdrže (2) a do-sednutí (3). Výdrž by měla být těsně nad zemí. Že vám poslední fáze letu nejde, z toho si nic nedělejte. Je menší chybou podrovnat pozdě, než podrovnat ve větší výšce nebo ztratit ve výšce rychlost.
Delší lety
Doteď jste na model koukali zezadu, letěli jste od sebe. Doprava bylo doprava, doleva doleva. Vyzkoušejte si let nejen směrem od sebe, ale i před sebou napříč. Naučíte se tak model řídit nejen z pohledu ve směru letu, ale i při pohledu z boku. …

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

TOPlist