Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 11. ledna 2021

RC Modely 9/2009 článek 16

Jaro Blechám svědčilo II

Z. Sršeň

Ukázka z textu:

ZÁVODY 2009
Náchod – květen Rekordní účast 42 lodí Mini Eco (junioři a senioři celkem). Velkou část tvořili přátelé z Polska a Slovenska. Nejlepší výkon v Mini Standard 23 kol; v Mini Expert 30 kol.
Praha - květen Celkem 35 lodí. Kromě dvou slovenských byly všechny ostatní z Čech a Moravy. Nejlepší výkony - Mini Standard 23 kol, Mini Expert 29 kol.
Ejpovice – červen Celkem 50 lodí kategorie Mini. Za silné mezinárodní účasti (Němci, Rusové, Bulhaři). Ptám se, jaké to musí být odhodlání vyrazit na závody do Čech a jet přitom autem dva dny sem a dva dny zpět?! Nejlepší výkon v juniorech Rus Lomtev 24 kol a v seniorech Zbyněk Fišer 25 kol. V kategorii Expert zaznamenal Lomtev absolutní rekord 32 kol, na tento výkon nestačili s 31 koly ani tři naši senioři (Kneys, Fišer a Štěrba).
Borovany - srpen Poslední prázdninový víkend byl uspořádán v jižních Čechách čtvrtý závod lodních modelářů skupiny M. Dobrou náladu nepokazil ani sobotní déšt´, jen toho listí bylo na rybníku Pražan trochu moc. Nepřekonatelný kulinářský servis místních pořadatelů však přilákal rekordní počet účastníků. Nejvíce jich bylo v kategoriích Mini Standard a Expert, v Čechách známé jako Blechy a Turbo Blechy. Na startu se objevilo celkem 53 těchto Mini lodí, což je nový účastnický rekord. V neděli již bylo ideální počasí a tak se podařily i rekordní jízdy. V kategorii Mini Standard zajel Tomáš Gregor z Třeště 24 okruhů. V kategorii Mini Expert nakroužil 30 okruhů Zbyněk Fišer z Prahy. …

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

www.rcguru.cz/

TOPlist