Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 11. srpna 2022

RC Modely 12/2007 článek 2

CZ Indoor Fest 2008, Slow Flyer RC Modely

RCM

Ukázka z textu:

Protože další ročník tradiční halové soutěže pořádané redakcí RC Modely se bude konat již v lednu, chceme vás už nyní informovat o tom, co je plánováno a co vás čeká. Změnou oproti loňskému ročníku je to, že soutěž v roce 2008 bude dvoudenní (19. – 20. 1. 2008) a také pod novým názvem (CZ Indoor Fest 2008). V sobotu 19. ledna 2008 se začne od 13 hodin (podrobnosti v programu). Modelářští piloti budou soutěžit v klasických kategoriích F3P, F3P-B a Aeromuzikál, chybět nebudou ani závody kolem pylonů. Nově se bude soutěžit v rychlostně-akrobatickém létání mezi nafukovacími pylony, tzv. Model Air Race (podrobnosti např. Rudý koutek v RCM 11/07). Soutěž v Aeromuzikálech bude současně mezinárodní kvalifikací na stejnou soutěž v rámci „letecké olympiády“ World Air Games, která bude v roce 2009 uspořádána v Itálii.

Sponzoři Soutěž takového rozsahu by nebyla možná bez podpory sponzorů, zde je jejich seznam: generálním sponzorem je firma Model motors; dalšími sponzory firmy Free Air, Hacker Model Production, HVP modell, Jeti model, JR Models, Kovo Najman, Mega Motor, MGM compro, MS composit, MVVS, MZK servis, PM Pecka Modelář, Potensky, RC factory (v abecedním pořadí).

Kategorie F3P, F3P-B – v těchto kategoriích je soutěž vypsána jako „tradiční“ halová soutěž a také jako mistrovství České republiky. V kategorii F3P se bude soutěžit podle platných pravidel FAI, v kategorii F3P-B podle národních pravidel RCEA. Aeromuzikál (AM) – soutěž v této kategorii je vypsána jako „tradiční“ halová soutěž. A současně a především jako mezinárodní kvalifikace na World Air Games 2009, létá se podle pravidel FAI na 2 minuty letu Pylony – závod kolem pylonů je vypsán jako „tradiční“ halová soutěž Model Air Race – akrobatická soutěž v divácky i pilotně atraktivní nové disciplíně (obdoba Red Bull Air Race). Schéma trati určí pořadatel a bude pro soutěžící překvapením.

Přihlášky Protože jde o mezinárodní soutěž, v kategorii AM dokonce mezinárodní kvalifikaci, je nutné se neprodleně přihlásit na mail kyjovsky@rc-factory.cz, do předmětu prosím napište „CZIF“.

Program Soutěžící budou informováni přímo pořadatelem, pro diváky zveřejňujeme stručný orientační program, který si lze vystřihnout a vzít s sebou.

Spojení MHD Hala se nachází poblíž stanice metra „C“ Budějovická. Z Budějovické lze k hale dojet autobusem č. 205 (má tam konečnou). Kolem haly jezdí autobus č. 124, kterým lze přijet také od Vltavy, od tramvají ze stanice Dvorce. Takže nezapomeňte, těšíme se na vás v lednu na Zeleném pruhu! … …

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

www.rcguru.cz/

TOPlist