Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 13. května 2024

RC Modely 9/2006 článek 23

ELCON MODELS

TUNNING PRO MODELY AUT FG MODELSPORT 1/5 a 1/6

Ukázka z textu:

Vlastníte model auta velkého měřítka 1/5 nebo 1/6? A máte pocit, že potřebuje vylepšit? Dojdete-li k názoru, že ano, tak volba je snadná. Elcon Models splní, pokud jde o podvozky, vše, co si budete pro vašeho miláčka přát.

Elcon Models je holandská firma zabývající se výrobou tuningových dílů pro modely aut 1/6, 1/5, konkrétně pro značku FG Modelsport, především pro auta off road (buggy): Murder, Leopard; a monster trucky: Big Foot, Hummer, VW „Brouk“, Jeep Scout a další. Součástí výrobního programu jsou také vybrané díly pro auta „touringová“. V nabídce jsou jednak díly podvozků (např. nápravy) a také lože motorů, diferenciály, převodová kola, brzdy, spojky a další součástky.

Firma byla založena v roce 2003 a dnes patří mezi světovou elitu zabývající se tunningem, dodává výrobky hi-tech kvality. Výrobky fy Elcon Models dováží Hobbyland České Budějovice (www.hobby-land.cz).

Díly podvozků jsou vyrobeny ze slitin lehkých kovů (duralové výkovky) a obrobené na CNC strojích ve vynikající kvalitě. Jednotlivé součástky zaujmou již na první pohled svojí konstrukcí a velmi pěkným zpracováním. Kombinací jednotlivých tuningových dílů si může každý podle svého uvážení vyladit a „vytunit“ svého miláčka až k téměř úplné dokonalosti, samozřejmě také podle toho, jestli auto používá na závody, nebo jen k rekreačnímu pojezdění ve volných chvílích, a v neposlední řadě také s ohledem na své finanční možnosti.

Elcon Models patří právě v tuningu pro auta měřítek 1/6 a 1/5 mezi přední světové výrobce, zejména díky promyšlenému konstrukčnímu řešení, jednoduchosti, kvalitním materiálům a perfektnímu zpracování, kde například veškeré čepy a rotující díly, které nejsou uloženy na kuličkových ložiskách, jsou opatřeny teflonovými pouzdry, čímž se téměř vylučuje jejich opotřebení a vznik nežádoucích vůlí, např. čepy ramen. Veškeré díly vynikají také snahou o úsporu hmotnosti, ale při zachování jejich maximální pevnosti, což jsou velmi důležité parametry.

Tunning byl testován na modelu FG Murder. V průběhu několika hodin provozu jsme nenašli nic, co by nefungovalo nebo podlehlo našemu dosti tvrdému stylu jízdy na závodním okruhu. Bude mi potěšením se o své poznatky a zážitky s takto vyladěným autem podělit s vámi všemi, kteří vlastníte modely aut od FG Modelsport.

Pro RCM A. M.

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

TOPlist