Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 13. listopadu 2023

RC Modely 11/2006 článek 7

Beseda s akrobatickou skupinou

Za LMK Trifid Jindřich Dvořáček

Ukázka z textu:

Další zdařilou akcí modelářského klubu LMK Trifid se sídlem v Zájezdě u České Skalice bylo setkání s leteckou akrobatickou skupinou The Fliyng Bulls – Aerobatics Team (sobota 28. 10. 2006).
Plánovaná beseda proběhla před plným sálem restaurace Ruchadlo. Vše však začalo už odpoledne ve 14 hodin, kdy akrobatická skupina přiletěla na minutu přesně a předvedla ve své 20minutové ukázce své pilotní umění přímo nad restaurací – aby příznivci letectví chystající se na podvečerní besedu chytli tu správnou slinu.
Večer úderem 17. hodiny vstoupila do sálu za potlesku diváků kompletní sestava skupiny The Flying Bulls, tedy vedoucí skupiny Radka Máchová, Jiří Sally Saller, Miroslav Krejčí a Jiří Vepřek. Obohacením celé besedy byla také účast Jany Vepřekové (manželky J. Vepřeka), která letá jako plachtařka v Aeroklubu Dvůr Králové (namátkově její úspěchy v loňském roce: mistryně světa žen ve standardní třídě, mistryně ČR v kombinované třídě, členka družstva mistrů Evropy).
Moderátor celé akce J. Dvořáček pokládal nejenom svoje pečlivě připravené otázky, ale také podrobně představil jednotlivé členy skupiny. Mezitím taky došlo na otázky z řad diváků; např. jaké to je letět se Zlínem Z-50 do Saudské Arábie, jak skupina zahajovala závod F1 v Bahrajnu…

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

TOPlist