Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 13. listopadu 2023

RC Modely 11/2006 článek 16

Sporthotel praskal ve švech aneb filmový festival modelářů BZUK FILM 2006

Za Bzuk team ing. Zdeněk Sršeň

Ukázka z textu:

V sobotu 7. října 2006 uspořádal vamberský BZUK team již 3. ročník filmového festivalu modelářů, a to opět ve Sporthotelu v Dlouhé Vsi u Rychnova nad Kněžnou.
Stalo se již tradicí, že o úspěšnosti jednotlivých filmů rozhodují diváci hlasováním. Celkem bylo odevzdáno 91 hlasovacích lístků a zaplněný sál nakonec rozhodl následovně: 1. Pohledy zpět (letadla), pan Dodek, Vamberk, získal 36 hlasů; 2. Polikarpov Po 2 (letadla), pan Krátký, Dolní Újezd, 24 hlasů; 3. Mistrovství světa Thale 2006 (lodě), Bzuk team, Vamberk, 20 hlasů. Umístění na prvních třech místech bylo oceněno poháry a věcnými cenami od sponzorů. Filmy na dalších místech; Rok Blechy (lodě), Bzuk team, Vamberk; První aerovlek (letadla), pánové Dachovský a Hanus, Nupaky; Letecká archeologie (letadla), pan Galatík, Otrokovice; obdržely Pamětní listy.
Předání cen se spolu s pořadateli ujal též zástupce pojišťovny Kooperativa ing. Jiří Jirsa.
Pan Dodek tedy obhájil loňské vítězství. Ptáte se čím tak zaujal obecenstvo? Podařilo se mu krásně zmapovat více než 30letou modelářskou historii svého otce Antonína Dodka z Lupenice.
Druhý v pořadí pan Krátký nám zase ve svém snímku představil logický postup výroby modelu letadla, od rozkreslení plánku přes transport v přepravní bedně až po první start. Reportáž z MS od Bzuk teamu byla třetí, divákům přiblížila atmosféru letošního mistrovství světa lodních modelářů skupiny M.
V doprovodném programu byly předány poháry a věcné ceny nejlepším juniorům našeho kraje za umístění v seriálu mistrovství ČR lodních modelů FSR 400 – Michalovi Tlamichovi ze Dvora Králové za 3. místo a Miroslavovi Miletínovi z Hradce Králové za 2. místo. Tímto aktem byla oficiálně ukončena úspěšná akce Rok Blechy 2006 vyhlášená BZUK teamem letos na jaře.
O přestávce byly k vidění modely lodí a závodních automobilů. Mezi lodními modeláři nechyběli ani letošní mistr Evropy Jiří Špinar z Borohrádku a mistryně ČR Zdenča Sršňová z pořádajícího Bzuk teamu. Hloučky diskutujících modelářů svědčily o tom, že stojí zato tuto akci pořádat. Dokonce jsme zahlédli i několik Číňanů ubytovaných v hotelu, jak obdivují vystavené modely.
Z výher v dlouhodobé soutěži modelářské prodejny RC modely BZUK v Dlouhé Vsi se radovalo…

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

TOPlist