Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 13. září 2023

RC Modely 10/2006 článek 8

Skalická drakiáda

v sobotu 7. října 2006 popáté

Ukázka z textu:

Modelářské letiště U Knapů v Zájezdě u České Skalice se stalo v sobotu 7. října 2006 popáté dějištěm „Skalické drakiády“, kterou organizují a zajišťují modeláři z místního LMK Trifid.
Letos se zúčastnili nejenom kluci a jejich tátové, ale i dívky. Někteří soutěžící měli draky zhotovené doma, někteří je měli koupené, což však na radosti z podzimního polétání nikomu neubralo .
Ještě než však draci vzlétli panovalo naprosté bezvětří, ale úderem 14. hodiny se zvedl potřebný vítr, s ním však přišlo i trochu deště. To ovšem nevadilo tomu, aby se létalo ve všech kategoriích, které vymyslel a zorganizoval náš náčelník LMK L. Knap starší.
Všechny kategorie, stejně jako vloni, vyhrál pan Táborský a jeho dvě děti. Hlavní organizátor následně předával ceny a úspěšné účastníky také pochválil. (Mimochodem, ve svých jedenasedmdesáti letech „blbne jak malej Jarda“, pro děti by se rozdal.) Dort velikosti draka (viz foto) jsme po ukončení akce společně snědli. V průběhu drakiády začínající malí modeláři i modelářky vedli učené řeči, nekonečné jak vesmír. Celou organizaci a hodnocení měla na starosti komise pod vedením L. Němce.
Všichni konzumovali, co se dalo, a bylo toho dost. Teď už se těšíme na silvestrovské lítání a pak hurá do sezony 2007.

Za LMK TRIFID
Jindřich Dvořáček

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

TOPlist