Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 13. května 2024

RC Modely 10/2006 článek 20

Veřejná soutěž skupiny M – Mistři ČR

Jirka Petrle ml., foto: Jiří Pelouch

Ukázka z textu:

Poslední letošní závody lodních modelů skupiny M se odehrály 23. a 24. 9. v Ejpovicích u Plzně. Nešlo sice o seriálové závody, což jim ale vůbec neubralo na dramatičnosti, nicméně se nesly – jako již tradičně – ve výborné atmosféře.
Do Ejpovic se sjelo nejvíce závodníku ze všech letošních českých závodů, s výjimkou pražské Elektroregaty (ta vždy je, jako mezinárodní podnik, excelentně obsazena a připravena). Letošní seriálový ročník zažil opravdový „boom“ pokud jde o účast zahraničních závodníků, kterými jsou české závody stále více vyhledávány. Tento fakt jasně vypovídá o kvalitě, organizaci a propracovaném systému českých závodů, které jsou ve střední Evropě tím nejlepším, co lze ve skupině M nabídnout.
Ale zpět do Ejpovic. Počasí přálo tak nějak napůl, protože pěkně bylo, ale vlny, které vznikly silným větrem, byly po oba dny skutečně monstrózní, a také to bylo vidět na výsledcích. Rozjížďky tzv. „blech“, tedy lodí třídy FSR 400, byly obzvláště komické, neboť zmiňované vlny byly několikrát větší než modely a k vidění tak byly skutečně impresivní akrobatické prvky; spousta flipů a flopů, saltíček a dalších, pro které by těžce hledal popis i Aleš Valenta.
„Sedmičlánky“, neboli FSR ECO standard i expert, na tom nebyly o mnoho lépe, a i když jim jejich větší rozměry pomohly, průběh byl stejný. Více než jízdu po vyznačené trojúhelníkové trati připomínaly rozjížďky průlety kolem bójí a tak trochu závody letadel kolem pylonů. Nejlépe se s neklidnou vodní hladinou vyrovnaly modely tříd Mono a Hydro (ta o něco hůře). A protože nám „vítr přál“ celý den, obě sobotní kola všech rozjížděk byla spíše odlétána než odjeta.
Sobotní večer byl velmi speciální a slavnostní, neboť v místní restauraci proběhlo vyhlášení výsledků letošního seriálu „Mistrovství České republiky skupiny M“. Takže do dvorany slávy pro tento rok vstoupili a stali se mistry tito modeláři: FSR 400, junioři - David Pelouch; FSR 400, senioři - Zdeňka Sršňová; ECO standard, junioři - Jiří Mašek; ECO standard, senioři - Honza Pubec; ECO expert (společná) - Michal Kneys; Mono 1 (společná) - Jirka Petrle; Hydro 2 (společná) - Josef Dvořák; Hydro 3 (společná) - Vratislav Švorčík; FSR E 21 (společná) - Michal Kneys. Gratulujeme!
Je nutné podotknout, že seriál M ČR je otevřený a mezinárodní, proto ve vyhlášených třídách byl mistrovský titul udělen vždy nejlepšímu českému závodníkovi v pořadí. Řekl bych, že vyhlašování proběhlo skvěle a je úžasné… …

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

www.modelmotors.cz/

TOPlist