Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 10. října 2019

RC Modely 10/2019 článek 5

Nabíječ SkyRC B6 nano 320 W

Jiří Brand

Ukázka z textu:

Jezdím na soutěže se svou dvoumotorovou Aerovkou a před každým kolem musím nabíjet pohonné baterie. Mám k tomu dostatečně výkonný nabíječ i zdroj. Ale jednou jsem oboje zapomněl ve spěchu doma a byl problém. Náhradní nabíječ mi kolegové ochotně zapůjčili, ale nabít 2x šestičlánek Li-Ion 5 200 mAh 60W nabíječem na poli opravdu nelze. Trvalo to 5 hodin! Koupit si ještě jeden výkonný nabíječ je příliš drahé, tak co s tím… A v letošním roce se na mne štěstí usmálo. Do obchodů přišla řada nano nabíječů, ovšem s výkonem obrů. V čísle 10/2018 RCM jsme popisovali jeden z nich - ISDT Q6. To, že jedna továrna někde na Východě vyrábí jedno zařízení do různých krabiček, potvrzuje zřejmě i celá řada dalších nano nabíječů s různými názvy a displeji, ale o stejném provedení a rozměru. Jako zarputilý odpůrce baterií Li-Pol se mi ale na citovaném nabíječi nelíbil zobrazený balancér přes půl displeje a hledal jsem něco „klasičtějšího“. A na stránkách pelikandaniel.cz našel! Nano nabíječ Sky RC B6. Výrobky firmy Sky RC znám - léta používám dva zdroje a jiný nabíječ a bez jediné závady, tak jsem si „udělal radost“ a nabíječ si koupil. A aby toho nebylo málo, koupil jsem k němu i mini zdroj 24 V/16 A - Sky RC eFUEL 380 W. Tak jak zmenšil výrobce velikost, zmenšil i cenu, tak jsem to přežil.
Nabíječ B6 nano:
Při obdržení krabičky přišlo první milé překvapení - nabíječ je opravdu maličký, ale… Výkon 320 W se musí někde uchladit a tady žádný chladič není!!! Tak jsme se v redakci dohodli, že ho „vyzkouším“ - a mám dodnes a bez závady funguje!
Po vybalení
mne tentokrát nemile překvapila absence jakýchkoliv nabíjecích kabelů, v krabičce je pouze jeden propojovací kabel ke zdroji. Ale on vlastně žádný není potřeba! Mám štěstí, že používám na svých zařízeních konektory XT-60, kterým je vybaven i nabíječ a tak připojuji baterii rovnou k němu. Nezvyklé, ale v mém případě chytré a funkční. I balancovat Li-Pol se dá přímo z bočního JST-XH konektoru. Nic nepřekáží a co nejnižší přechodové odpory jsou jedině dobře.

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

http://www.modelmotors.cz/

http://www.rcguru.cz/

TOPlist