Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 10. června 2020

RC Modely 2/2018 článek 3

Přijímače Duplex řady REX Assist – 2. část

pro RC Modely Mirek Pastyřík, MDK Pohořelice

Ukázka z textu:

V těchto dnech by se na pultech modelářských obchodů měla začít objevovat nová řada přijímačů firmy JETI model s velkým A v názvu. To velké A znamená „Assist“ a Assist znamená, že tyto přijímače mají integrovaný stabilizační systém. V prvním díle jsem čtenáře RC Modelů seznámil s konstrukcí a základním nastavením nového přijímače a nyní popíši všechny možnosti stabilizace přijímačů Assist.
Letové režimy
Tato volba má trochu matoucí název. Nejde totiž o, tak jak jsme zvyklí, letové režimy modelu, ale letové režimy stabilizace. V tomto menu nám systém nabídne seznam možných letových režimů, ze kterých si můžeme jeden až tři vybrat a jejich volbu přiřadit k některému přepínači vysílače. Volit můžeme z těchto možností:
1. Manuální: aktivací této volby jsou všechny stabilizační funkce vypnuty a model plně ovládá pouze pilot
2. Trénink: tento režim je vhodný pro výuku létání nebo seznámení se s novým modelem. V rovném letu stabilizace nezasahuje nijak do řízení, pokud dosáhne úhel náklonu v některé z os povolenou hodnotu, brání stabilizace dalšímu náklonu. S modelem tak není možná akrobacie, ale také se nedostane do krizových situací.
3. Normální: základní režim, takzvaný vypínač větru. Je vhodný pro nestabilní modely, létání v turbulentním prostředí, pro starty a přistání, pro makety. Model sice zklidní, ale neomezuje jeho akrobatické vlastnosti.
4. Zamknutí: po aktivaci se stabilizace snaží udržet konstantní směr letu. Je vhodný pro visení na vrtuli, nožové lety, průlety a podobně. S tímto režimem umím viset i já a navíc s modelem, který bez něj není visení schopen.

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

http://www.modelmotors.cz/

http://www.rcguru.cz/

TOPlist