Archiv časopisů: RC Modely ČASOPIS PRO VŠECHNY MODELÁŘE ● LETADLA ● VRTULNÍKY ● LODĚ ● AUTA

Vychází 10. června 2019

RC Modely 2/2016 článek 3

Když se z koníčku stane práce, RC Factory

Václav Janko, šéfredaktor RC Modely

Ukázka z textu:

Společnost RC Factory asi nemusíme představovat těm, kdo se zajímají o malé RC modely letadel z depronu nebo EPP. Firma, která sídlí v Praze Letňanech, si na celosvětovém trhu vydobyla za deset let své existence dobré jméno, evokující kvalitu, promyšlenou konstrukci a výborné letové vlastnosti. Požádali jsme její zakladatele, Jana Sedláčka a ing. Davida Kyjovského o rozhovor.
Jak se stalo, že jste se dali dohromady a založili modelářskou firmu?
David Kyjovský:
Není tajemstvím, že jsem se už velmi dávno, někdy na přelomu tisíciletí, zajímal o modely z EPP, o tehdy začínající 3D a hlavně halové létání s RC modely. Na jedné z prvních halových akcí jsem se seznámil s Janem Sedláčkem. Zjistili jsme, že máme na mnoho věcí podobný názor. Já jsem tehdy pro různé domácí modelářské firmy navrhl několik modelů z EPP a pak s překvapením sledoval, jak se dobře prodávají. Napadlo mě, že by bylo lepší, kdybych ze svých nápadů měl nějaký užitek, místo abych je dával prakticky zdarma někomu jinému. Jako na zavolanou jsem potkal Jana Sedláčka, který měl už v té době vlastní modelářskou firmu a chuť zkusit společně se mnou něco nového. S radostí jsem pak zjistil, že má plno vlastních skvělých nápadů a navíc je opravdu výjimečný konstruktér a technolog.
Čím si vysvětlujete popularitu svých modelů u zákazníků? Jan Sedláček: Jsme všichni, nejen já a David Kyjovský, ale i další členové našeho týmu, například Jiří Šotola, aktivní soutěžní RC piloti. Závodím v kategoriích F3D a F5D, David Kyjovský létá F3A a dlouhé roky létal F3P, Jiří Šotola F5D a F3P. O našich soutěžních výsledcích se už mnohokrát psalo i v RC Modely. Teď tady však spolu nesedíme, abychom se chlubili svými soutěžními úspěchy.

RCModely
cmma.cz

cmma.cz

www.naradionline.cz

www.houska-modelar.cz

www.bel-shop.eu

mgm-compro.cz

http://www.modelmotors.cz/

http://www.rcguru.cz/

TOPlist